FHS1D02

Grandway Laservalolähde FHS1D02

Tuotetunnus:  Y41000

Paino:  0.6 kg

Pyydä tarjous

Grandway Laservalolähde FHS1D02

Tarjouspyyntö

FHS1D02 on pienikokoinen, edullinen ja vakaa kahden aallonpituuden laservalolähde optisten kuitujen vaimennusten testaamiseen. Laitteessa on yksi optinen FC/PC-kuituliitin. Ulostuleva laser-lähete voi olla jatkuvaa (CW) tai 270Hz, 1kHz tai 2kHz moduloitua. Optinen lähetysteho on kiinteä –5dBm.

FHS1D02 on tarkoitettu lähinnä yksimuotokuiduille ja sen lähettämän infrapunavalon aallonpituus on 1310nm tai 1550nm. Saatavana on myös monimuotokuiduille tarkoitettu rinnakkaismalli FHS1D03, jonka lähettämän valon aallonpituus 850nm tai 1300nm.

Laitteessa on selkeä taustavalaistu LCD-näyttö, latauksen ilmaisu ja heikon akun varoitus, sekä manuaalisesti ohitettavissa oleva automaattinen sammutus.

Kun FHS1D-lähetintä käytetään yhdessä optisen tehomittarin FHP1 kanssa, vaimennusmittaus on mahdollista jopa 250km pituisella yhteydellä (1550nm aallonpituudella).

FHS1D02:n sähkönumero (Snro) on 6709302.

  • FHS1D02 laservalolähde
  • FC/PC-kuituliitin
  • Litium-ioni-akku
  • 230Vac/5Vdc -lataus/verkkolaite
  • Kantopussi
  • Käyttöohje

Kategoriat:  ,

Tilaa uutiskirje

Tilaa uutiskirje
© 2020 Vesala
webDesign: Mekanismi »