grandway_fhp1b02

Grandway Optinen tehomittari FHP1B02

Tuotetunnus:  Y41010

Paino:  0.6 kg

Pyydä tarjous

Grandway Optinen tehomittari FHP1B02

Tarjouspyyntö

FHP1B02 on edullinen ja pienikokoinen seitsemän aallonpituuden tehomittari optisten kuitujen vaimennusten mittaamiseen. Sitä voidaan käyttää yhdessä laservalolähteen kanssa tai yksinään tilanteissa, joissa pitää mitata infrapuna-alueen optista tehoa.

Laitteessa on valittavissa seitsemän mitattavaa aallonpituutta: 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm ja 1650nm. Laite ilmaisee yleiset tunnistukseen käytetyt modulaatiot 270Hz, 1kHz ja 2kHz.

FHP1B02:n mittausalue on -40 … +23dBm (1550nm:llä), joten se soveltuu myös kaapeli-TV-käyttöön. Saatavana on myös rinnakkaismalli FHP1A02, jonka mittausalue on -60 … +3dBm. Kun FHP1A02:ta käytetään yhdessä FHS1D-laservalolähteen kanssa, vaimennusmittaus on mahdollista olosuhteista riippuen jopa 250km pituisella yhteydellä (1550nm aallonpituudella).

Laitteessa on selkeä taustavalaistu LCD-näyttö lineaarisella ja logaritmisella mitta-asteikolla. Laite kuluttaa vähän virtaa ja siinä on paristovaroitus sekä manuaalisesti ohitettavissa oleva automaattinen sammutus.

FHP1B02:n sähkönumero (Snro) on 6709303.

  • FHP1B02 optinen tehomittari
  • 4 kpl AAA-paristoja
  • FC/PC-liitin ja SC/PC-liitin
  • Kantopussi
  • Käyttöohje

Kategoriat:  ,

Tilaa uutiskirje

Tilaa uutiskirje
© 2020 Vesala
webDesign: Mekanismi »