VeEX FX81/81T PON Optinen tehomittari
VeEX FX81/81T PON Optinen tehomittari

VeEX FX81/81T PON Optinen tehomittari

Paino:  0.42 kg

Pyydä tarjous

VeEX FX81/81T PON Optinen tehomittari

Tarjouspyyntö

Veex FX81/81T PON optinen tehomittari

1G/10G PON Optinen tehomittari

VeEX FX81/81T PON Optinen tehomittari asennukseen, palvelujen kytkentään tai vianetsintään B/GPON, XG(S)-PON, EPON ja 10G-EPON kuituverkossa. FX81/81T soveltuu kuitutestaukseen, jossa samanaikaisesti tarkastellaan useamman kuidun liikennettä. Pass-läpi mallinnus, jolla mitataan useita signaaleja samanaikaisesti ONU/ONT mallinnus tai päätetty kytkentä OLT 1490/1577 nm verifiointi.

  • Wavelength-selective level measurements:
    • GPON per ITU-T G.984.2
    • XG(S)-PON per ITU-T G.9807.1
    • EPON & 10G-EPON per IEEE 802.3av
    • RF video (RVO)
  • Calibrated wavelengths
    • GPON and EPON: 1310/1490 nm
    • XG(S)-PON and 10G-EPON and 1270/1577 nm
    • RF video (RVO): 1542 to 1562 nm
  • xPON Power Measurement range (Pass-through):
    • Burst mode at 1270 and 1310 nm: -35 to +10 dBm
    • CW mode at 1490 and 1577 nm:
      • -40 to +12 dBm for 4WL and 5WL
      • -45 to +13 dBm for 2WL
    • RF video (RVO) at 1550 nm: -40 to +25 dBm
    • Pass-through Insertion Loss: ≤1.5 dB
  • Optical Return Loss @ 1550 nm: ≥55 dB
  • Display resolution: 0.1 dB
  • Optional Broadband Optical Power Meter (BB-OPM)
    • Calibrated wavelengths (nm): 850/1300/1310/1490/1550/1625/1650
    • CW measurement range (dBm): -50 to +25

VeEX valmistajan tuotesivut: https://www.veexinc.com/products/fx81

Koko VeEX tuoteperhe: https://vesala.fi/tuotteet/veex/

Lataa esite

FX81 Esite


Kategoriat:  , ,

Tilaa uutiskirje

Tilaa uutiskirje
© 2022 Vesala
webDesign: Mekanismi »